Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Dzień Dziecka w MNW

 

27 maja – 4 czerwca


Warsztaty, animacje i koncert! Zapraszamy do wizyty w Muzeum Narodowym z okazji Dnia Dziecka i w kolejnych dniach. Będzie to wesoły, kolorowy i „owocowy” tydzień, który rozpoczniemy od koncertu zespołu Czereśnie. Na zajęciach artystycznych wykonamy prace inspirowane owocami i warzywami – ich fakturą, wielkością i kształtem. Kulinarnych tematów nie zabraknie również podczas rodzinnych niedzieli – stałego punktu muzealnego programu.


27 maja / godz. 13.00 / koncert zespołu Czereśnie


Piosenki zespołu Czereśnie są dynamiczne, żywiołowe i emocjonalne, a każdy ich koncert – pełen wspólnych zabaw i interakcji z najmłodszą publicznością. To także okazja do poznania całej palety instrumentów i ich brzmień: perkusji, bandżo, mandoliny, gitary basowej, a nawet tuby czy klarnetu. Podczas koncertów dzieci tańczą, klaszczą, tupią i wraz z zespołem grają na małych instrumentach. Tym razem posłuchamy piosenek z ostatniego albumu pt. „Czereśnie Pani Marii”, który jest nominowany do nagrody Fryderyki 2023. 
Czereśnie wystąpią w składzie: Andrzej Zagajewski (śpiew, instrumenty strunowe), Sebastian Kaszyca (kompozycja, instrumenty perkusyjne, pianino) oraz Wojciech Wędzicha i Jakub Lewicki (instrumenty dęte).


Wstęp na podstawie biletów do MNW, brak zapisów.
Miejsce spotkania: Hol Główny MNW

 

 

27, 28 maja oraz 3,4 czerwca / 12.00-16.00 / Animacje


W trakcie animacji w Dniu Dziecka odkryjemy, że owoce to wspaniałe źródło artystycznych inspiracji. Wykorzystując nasze zmysły, zastanowimy się nad różnorodnością faktur, kształtów i smaków. Zajęcia odbywają się w atmosferze swobody i kreatywności – powstaną oryginalne i różnorodne prace, które będzie można zabrać do domu lub współtworzyć naszą galerię młodych artystów i artystek w Przestrzeni Edukacyjnej


wstęp na podstawie biletów do MNW / brak zapisów / można dołączyć w każdym momencie ich trwania
Miejsce spotkania: przestrzeń edukacyjna na pierwszym piętrze

 

28 maja / I grupa: 10.15; II grupa: 12.15 / RODZINNE NIEDZIELE / Kolorowe zabawy

 

W Muzeum znajdziemy różne obrazy – jeden wzbudza uśmiech i radość, a inny zadumę, a nawet smutek. Czy użyte przez artystów kolory wpływają na nasz odbiór i nastrój? Jak wiele barw i odcieni należy użyć, aby wyczarować prawdziwe dzieło sztuki? Sprawdzimy to podczas wspólnej zabawy.


bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od 23 maja

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

 

4 czerwca / I grupa: 10.15; II grupa: 12.15 / RODZINNE NIEDZIELE / Dzieciaki na medal!


W XIX wieku medale okolicznościowe upamiętniały ważne osoby, wydarzenia i rocznice. Wiele XIX-wiecznych rzeźbiarek zdobyło uznanie właśnie w sztuce medalierskiej. Wykonywały je tak dobrze, ze same zasługiwały na medal! Na zajęciach odkryjemy tajniki tej sztuki i wykonamy pracę plastyczną, która pomoże nam doceniać siebie na co dzień.
Warsztaty odbywają się w ramach wystawy czasowej Bez Gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku


bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od 23 maja

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny