Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Matki i córki – rzemieślniczki, przyjaciółki

 

Sztuka, rzemiosło, tradycje i natura to punkty wyjścia do rozmów o  więziach między mamami i córkami. Każde spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia dzieła, które stanie się inspiracją do wykonania wspólnych prac plastyczno-rzemieślniczych. Warsztatom towarzyszyć będzie zapach specjalnie skomponowanej mieszanki olejów do aromaterapii budującej kojącą, otwierającą na nowe umiejętności atmosferę.

 

Termin: sobota, godz. 14.30

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: matki z córkami (w wieku 7–13 lat)

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

HARMONOGRAM

 

10 lutego

Symbol w sztuce

Podczas spaceru po muzealnych galeriach poćwiczymy umiejętność odczytywania symboli ukrytych na obrazach, poznamy ich znaczenie oraz cele, dla których umieścił je na swym płótnie artysta. W drugiej części zajęć każdy będzie mógł wykonać własny symbol, inspirowany dziełami z Muzeum.

bilety dostępne od 6 lutego

 

9 marca

Szycie igłą i nitką

Co możemy wykonać przy pomocy nitki i igły? Kim jest projektant? Do czego służy wykrój?  Na te i inne pytania odpowiemy podczas pierwszej części zajęć, która odbędzie się w Galerii Wzornictwa Polskiego. Poznamy różne rodzaje ściegów, a w drugiej części spotkania wykorzystamy tę wiedzę podczas szycia.

bilety dostępne od 5 marca

 

27 kwietnia

Graficzne zielniki

W Muzeum możemy podziwiać nie tylko obrazy, ale także grafiki. Podczas zajęć poznamy dzieła graficzne, sposoby ich tworzenia, a także narzędzia potrzebne do ich wykonania. Czy stworzenie  grafiki to łatwe zadanie? Jakie tematy podejmowali artyści w swoich pracach? O tym wszystkich przekonamy się podczas spotkania. W części warsztatowej zrobimy własne graficzne zielniki.

bilety dostępne od 23 kwietnia

 

11 maja

Letnie pejzaże – malowanie filcem

Czy lubicie spacerować po Muzeum i przyglądać się pejzażom w naszych galeriach? Na pewno czasem zastanawialiście się, w jaki sposób malowali je artyści, w jakich okolicznościach powstawały. A czy Wam zdarzyło się kiedyś namalować obraz w plenerze? Dzieła z muzealnych galerii będą dla nas inspiracją do stworzenia pejzażu, ale nietypową metodą, bo przy pomocy filcu. Gotowi?

bilety dostępne od 7 maja

 

 

 

Prowadząca: Karolina Kierzkowska (Goska)

Koordynacja: Marta Kochlewska / Dział Edukacji