Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Oko w oko ze sztuką

BRAK WOLNYCH MIEJSC. SPRZEDAŻ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

 

Czy lubicie podróżować, odkrywać nieznane krainy? Raz w miesiącu, zawsze w niedziele o godzinie 11.00, wybierzemy się wspólnie w podróż po Muzeum. Poznamy jego sekrety i twórczo spędzimy czas. Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 6–12 lat.

 

Termin: niedziela, godz. 11.00, raz w miesiącu, od października 2022 do maja 2023 / trzy grupy równolegle

Czas trwania: około 90 minut

Miejsce: Gmach Główny MNW, sala kinowa (poziom -1), galerie stałe

Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat wraz z opiekunami

Zasady udziału: karnet na cały cykl zajęć

 

 

WARUNKI UDZIAŁU

  • Wykupienie karnetu w kasie lub on-line na stronie. Karnety będą dostępne od 13 września 2022 od godziny 10.00 do wyczerpania wolnych miejsc.
    Uwaga: podczas zakupu karnetu należy wybrać termin pierwszych zajęć dla danej grupy.
  • Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wykupienia karnetu.
  • Uczestnicy zakwalifikowani do programu „Oko w oko ze sztuką” otrzymają przed 1 października powitalny e-mail ze szczegółowymi informacjami o terminach spotkań.
  • Opłata za karnet to 300 złotych dla dwojga opiekunów i jednego dziecka oraz 50 złotych  za każde następne dziecko. Karnety należy okazać przed każdym spotkaniem.
  • Karnety nie podlegają zwrotowi.
  • Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
  • Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

 

 

TERMINY SPOTKAŃ

 

grupa 1 ZIELONA – grupa wiekowa 6–7 lat / grupa 2 NIEBIESKA – grupa wiekowa 8–9 lat / grupa 3 CZERWONA – grupa wiekowa 9–12 lat

9 października, 27 listopada, 11 grudnia 2022; 29 stycznia, 12 lutego, 12 marca, 23 kwietnia, 28 maja 2023

 

 

TEMATY

 

Październik / Muzealni odkrywcy

Muzeum jest pełne wyjątkowych przedmiotów. Możemy podziwiać w nim porcelanę, szkło, tapiserie, meble, obrazy, rzeźby… Jak dawno powstały te eksponaty? W jaki sposób trafiły do Muzeum? Czy są cenne? Kto jest ich twórcą? Wspólnie poszukajmy odpowiedzi.

 

Listopad / Przepis na arcydzieło

W Muzeum możemy podziwiać prace artystów z różnych epok. Niektóre z nich uznawane są za wyjątkowe, niepowtarzalne, dlatego nazywane są arcydziełami. Co sprawiło, że te dzieła są tak wybitne? Kim byli ich autorzy? Czy istnieje jeden przepis na sukces? Przepis na arcydzieło?

 

Grudzień / Nie tylko zwierzęta

Konie, psy, a nawet owady, to zwierzęta, które często można odnaleźć na obrazach. Ale czy widzieliście kiedyś w muzeum jednorożca? A może smoka lub fauna? Razem wybierzemy się na wyprawę szlakiem różnych zwierząt i istot – tych, które spotykamy na co dzień i tych, które znamy jedynie z legend i baśni!

 

Styczeń / Artystki, projektantki, wizjonerki

Malarki, rzeźbiarki, projektantki…. w artystycznym świecie nie zawsze miały łatwo. Mimo wszystko, wielu z nich udało się osiągnąć sukces i stworzyć niesamowite dzieła. Poznamy barwne życiorysy polskich artystek i przyjrzymy się ich twórczości.

 

Luty / Artystyczne podróże

Czy dalekie podróże i odległe krainy pobudzały wyobraźnię artystów? A może to właśnie spontaniczne wyjazdy na wieś z rodziną bywały najbardziej inspirujące? Jedno jest pewne – odpowiedzi na te pytania znajdują się w Muzeum. Dzięki różnorodnym dziełom my również odbędziemy artystyczną podróż!

 

Marzec / Na jedzeniowym szlaku

Co było przysmakiem starożytnych Rzymian? Dlaczego Sarmaci dodawali do jedzenia tak dużo przypraw? Na warsztatach porozmawiamy nie tylko o smakach i potrawach typowych dla różnych kultur i regionów, ale również o tym, jak zmieniały się nasze zwyczaje wspólnych posiłków.

 

Kwiecień / O dawnych obrzędach i zwyczajach

Czy przedmioty w Muzeum mówią nam o dawnych zwyczajach i wierzeniach? Czy świat zawsze wyglądał tak samo? Skąd się wzięły różne święta? Jak spędzano wolny czas? Jak radzono sobie bez dzisiejszych wynalazków? Wspólnie poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

 

Maj / Poszukiwacze skarbów

Przez siedem miesięcy wspólnie poznawaliśmy Muzeum. Czy chcecie się przekonać, czy dobrze znacie jego zbiory? Sprawdzimy to podczas MUZEALNEJ GRY. Czekają na Was zadania, zagadki i poszukiwanie skarbów. Bądźcie czujni!

 

 

 

Prowadzące: Karolina Goska, Julia Pest

Koordynacja: / Dział Edukacji