Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Oprowadzania tłumaczone na Polski Język Migowy

Spotkania tłumaczone na Polski Język Migowy przygotowujemy z myślą o osobach niesłyszących. Rozmawiamy o sztuce, zwiedzając galerie stałe i wystawy czasowe organizowane w Muzeum Narodowym w Warszawie i jego oddziałach.

 

 

14 maja / niedziela / 13:00 

 

Oprowadzanie na wystawie „MNW kolekcjonuje. Zakupy z lat 2017–2022” 

Muzeum Narodowe w Warszawie stale uzupełnia i rozbudowuje swoją kolekcję. W latach 2017–2022 do zbiorów zakupiono m.in. dzieła Marca Chagalla, Francisca Goi, Meli Muter, Wojciecha Weissa oraz Stanisława Wyspiańskiego. Pozyskano także prace najwybitniejszych polskich artystek i artystów współczesnych, działających na wielu polach sztuki, m.in.: Zuzanny Janin, Grzegorza Kowalskiego, Zofii Kulik, Teresy Murak i Aleksandry Waliszewskiej. Na wystawie zostanie pokazany zróżnicowany wybór (ponad 120 dzieł) nabytków MNW z ostatnich sześciu lat. Ekspozycja pozwoli publiczności na poznanie fascynującego procesu rozbudowywania muzealnej kolekcji. 

 

zbiórka w Holu Głównym / bilety 40 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy) dostępne on-line pod tym linkiem i w kasie od 9 maja od godz. 10:00 / liczba miejsc ograniczona  

 

Tłumacz: Bernard Kinov 

 

 

 

18 czerwca / niedziela / 11:00 

 

Oprowadzanie na wystawie „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” 

Wystawa poświęcona jest pionierskiej generacji polskich rzeźbiarek, z których większość żyła i tworzyła w tym samym czasie co słynna francuska rzeźbiarka Camille Claudel (1864-1943). Tola Certowicz, Antonina Rożniatowska, Jadwiga Milewska, Natalia z Tarnowskich Andriolli, Maria Gerson-Dąbrowska, Amelia Jadwiga Łubieńska i Felicja Modrzejewska – to tylko niektóre z nich. Popularne i odnoszące sukcesy na krajowych i międzynarodowych wystawach, realizujące zamówienia na rzeźby przeznaczone do przestrzeni publicznej, bohaterki licznych artykułów ówczesnej prasy na długie lata popadły w zapomnienie. Ich życiorysy to często, tak jak w wypadku Camille Claudel, historia zmagań ze stereotypami, uprzedzeniami i wynikającymi z nich nierównościami i przeciwnościami. 

 

zbiórka w Holu Głównym / bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) dostępne w kasie MNW i online od 13 czerwca / liczba miejsc ograniczona / ok. 80 min 

 

Tłumacz: Bernard Kinov

 

 

 

Zastrzegamy prawo do zmian w harmonogramie i tematyce spotkań. O zmianach informujemy na bieżąco na naszej stronie internetowej.

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia warsztatów dla grup zorganizowanych w innym uzgodnionym terminie.

 

 

Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach w Polskim Języku Migowym.

 

Zachęcamy do oglądania tłumaczonych na PJM wybranych filmów z oprowadzań i wykładów, znajdujących się w zakładce Muzeum on-line.

 

 

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Anią Knapek: