Informacje dla osób z niepełnosprawnościami
Informacje dla osób z niepełnosprawnością wzroku
-
Program spotkań dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce WYDARZENIA. Spotkania odbywają się raz w miesiącu na wystawach czasowych i w galeriach stałych. Udział w oprowadzaniach jest bezpłatny.
- Zapoznaj się ze wskazówkami dojazdu i opisu drogi z przystanków autobusowych, tramwajowych i kolejowych zlokalizowanych w pobliżu muzeum.
- Obok punktu Informacji znajduje się plan tyflograficzny muzeum.
- Przenośne plany możesz wypożyczyć w informacji.
- Elektroniczne lupy powiększające możesz wypożyczyć w Informacji.
-
Audiodeskrypcje dzieł ze zbiorów naszego muzeum oraz dzieł prezentowanych na wystawach czasowych dostępne są w audioprzewodnikach. Urządzenia możesz wypożyczyć bezpłatnie w punkcie Informacji muzeum. Audiodeskrypcje opublikowaliśmy także na naszej stronie internetowej w zakładce MUZEUM ON-LINE
- W Galerii Faras przygotowaliśmy ścieżki dotykowe.
-
Zapraszamy poznawania naszej kolekcji za pośrednictwem serwisu cyfrowe.mnw.art.pl. Serwis jest zgodny ze standardami WCAG 2.1. Wybrane obiekty mają audiodeskrypcje.
- Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach dla osób z niepełnosprawnością wzroku (otwiera nowe okno).
Informacje dla osób z niepełnosprawnością słuchu
-
Raz w miesiącu zapraszamy na spotkania prowadzone w Polskim Języku Migowym. Program spotkań w Polskim Języku Migowym znajduje się w zakładce WYDARZENIA
- Wideoprzewodniki w Polskim Języku Migowym po wystawach czasowych znajdują się w zakładce MUZEUM ON-LINE
-
W pętle indukcyjne wyposażone są: kasy, informacja, szatnie, Kino MUZ, sala edukacyjna i czytelnia biblioteki
-
W zakładce MUZEUM ON-LINE publikujemy wykłady o sztuce, opowieści o dziełach, oprowadzania po galeriach. Wybrane materiały mają tłumaczenie na Polski Język Migowy. Materiały publikowane od 23 września 2020 r. mają napisy w języku polskim.
- Wypełnij formularz, aby otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach w Polskim Języku Migowym (otwiera nowe okno).
Informacje dla gości ze spektrum autyzmu
• Raz w miesiącu odbywają się warsztaty dla dzieci ze spektrum autyzmu. Program spotkań publikujemy w zakładce WYDARZENIA na naszej stronie internetowej.
• W galeriach stałych muzeum pokazujemy obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki artystów polskich i zagranicznych. Zdjęcia prezentujące wnętrza naszych galerii znajdziesz w zakładce O MUZEUM
• W niektórych salach światło jest przyciemnione. W Galerii Faras słychać rytmiczny śpiew mnichów koptyjskich. W Galerii Wzornictwa Polskiego prezentujemy krótkie filmy o historii designu.
• W Galerii Sztuki XIX Wieku (1 piętro) znajduje się pokój rodzinny i wyciszenia.
• Sobotnie popołudnia to czas, gdy w muzeum jest zazwyczaj mniej osób
• Jeśli potrzebujesz więcej informacji o muzeum, przed wizytą skontaktuj się z Anią Knapek: aknapek[malpa]mnw.art.pl, tel./SMS 697 200 054.
Dostępność architektoniczna Gmachu Głównego
Grupy zorganizowane
Zależy nam, aby podczas Waszej wizyty w muzeum nic nie stało na przeszkodzie w kontakcie ze sztuką.
Dlatego zapraszamy grupy dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów o szczególnych potrzebach do wcześniejszego kontaktu. Wspólnie z opiekunem grupy omówimy scenariusz spotkania i dopasujemy go do potrzeb uczestników zajęć.
Prosimy o kontakt z Anią Knapek , tel./SMS 697 200 054.
Bilety wstępu i godziny otwarcia