Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Biblioteka

Uprzejmie informujemy, że ze względu na relokację zbiorów Czytelnia i Biblioteka pozostają nieczynne do odwołania. W tym czasie wypożyczenia i zwroty nie będą realizowane. Przepraszamy za utrudnienia.

 

Biblioteka Muzeum Narodowego w Warszawie ma charakter naukowy. Gromadzi publikacje z zakresu historii i teorii sztuki, muzealnictwa, ochrony zabytków i konserwacji, archeologii, numizmatyki, historii, historii kultury oraz dziedzin pokrewnych

Zbiory biblioteki podzielone są na trzy główne części: Książki Nowe (tj. wydane po 1800 r. oraz katalogi aukcyjne), Czasopisma i Kalendarze oraz Zbiory Specjalne, obejmujące Kolekcję Starodruków i Kolekcję Kartografii.


Biblioteka służy przede wszystkim jako warsztat pracy pracownikom naukowym Muzeum i pod tym kątem jest gromadzony księgozbiór. Każdy zainteresowany może skorzystać ze zbiorów za pośrednictwem Czytelni.


Szczegółowe zasady zapisywania się do Biblioteki MNW i korzystania z jej zbiorów opisane są w Regulaminie Biblioteki Muzeum Narodowego w Warszawie i załącznikach do niego.

Z dokumentami można zapoznać się w zakładce Udostępnianie zbiorów.
 


Godziny otwarcia

poniedziałek – piątek w godz. 9.00–15.30
sobota – niedziela: nieczynne
 

 

Informacja o zbiorach

tel. +48 22 621 10 31 wew. 299
 

 

Katalog online zbiorów Biblioteki