Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Czego pragniesz? / OPEN CALL

11-08-2023

Czego pragniesz?


Niech Twoje odpowiedzi wybrzmią na nadchodzącej wystawie „Arkadia”. Topos Arkadii, zakorzeniony m.in. w Eklogach Wergiliusza, to idealny pejzaż kultury śródziemnomorskiej, który w czasach nowożytnych przeobraził się w dworski ogród, miejsce ucieczki przed cywilizacją, przestrzeń harmonijnego zespolenia przyrody z człowiekiem.

 

Podczas rozpoczynającej się jesienią wystawy w Muzeum Narodowym w Warszawie artystka - Barbara Kinga Majewska - przygotowuje projekt artystyczny.

Póki trwa lato, zapraszamy do podzielenia się tym, co sprawia Wam przyjemność, gdy spędzacie czas w otoczeniu natury. Inspirując się Państwa odpowiedziami, śpiewaczka i kompozytorka stworzy utwór muzyczny, który będzie można usłyszeć od listopada w Muzeum.

 

Zachęcamy do udziału w projekcie poprzez udzielenie odpowiedzi na kilka pytań dostępnych pod poniższym linkiem. Na odpowiedzi czekamy do 22 sierpnia 2023 roku.

 

Wraz z otwarciem wystawy zaprosimy Państwa również na koncert Barbary Kingi Majewskiej, podczas którego wybrzmią nawet najbardziej skryte pragnienia.