Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Muzeum na wynos / październik-grudzień 2015

24-09-2015

Muzeum na wynos to projekt realizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie.
Jest próbą wyjścia z ofertą edukacyjną Muzeum poza jego siedzibę i poszerzenie kręgu odbiorców sztuki o grupy dzieci i młodzieży mających znacznie utrudniony dostęp do lekcji czy warsztatów prowadzonych w muzealnych galeriach, w szczegółności ze szkół specjalnych, szpitali, ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych i świetlic socjoterapeutycznych.
Warsztaty mają charakter interaktywny, prowadzone są na terenie placówki je zamawiającej i bezpłatne. Zajęcia są prowadzone na terenie Warszawy.

 

TEMATY WARSZTATÓW

 

MUZEUM. ZRÓB TO SAM!

Długa jest droga od pustych ścian do muzeum pełnego dzieł sztuki, odwiedzanego przez licznych gości. Jej przebycie – stworzenie miniaturowego muzeum – to  zadanie dla uczestników spotkania.

 

W PRACOWNI MALARZA

Warsztat malarza to przestrzeń wypełniona nietypowymi przedmiotami – sztalugami, paletami, blejtramami. Unosi się tu zapach farb, kleju, olejów i pigmentów. Każdy uczestnik warsztatu będzie mógł przenieść się na chwilę do pracowni i spróbować swoich sił – zrobić farby i stworzyć dzieło sztuki.

 

ZABAWA W DETEKTYWA

Najczęściej nie wiemy, kim są namalowani na portretach ludzie z dawnych czasów. Niczym detektywi postaramy się odnaleźć wszystkie wskazówki, które pomogą nam rozszyfrować ich tożsamość.

 

TAJEMNICE ARCHEOLOGII

Wykopaliska w czterech ścianach? To naprawdę możliwe! Spotkanie będzie poświęcone archeologii i pracy archeologów, ich metodom i celom, które sobie stawiają.  Nie tylko miłośnik starożytności znajdzie tu coś dla siebie!

 

Zajęcia prowadzone są od października do grudnia 2015 w poniedziałki i środy w godz. 9.00–17.00.
 

Rezerwację warsztatów przyjmujemy w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Warszawie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30–15.00 +48 22 621 10 31 wew. 246 lub 22 629 50 60.

 

Koordynacja projektu:

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 

 

Partnerzy