Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Matki i córki – rzemieślniczki, przyjaciółki / 7–13 lat

 

Sztuka, rzemiosło, tradycje i natura to punkty wyjścia do rozmów o  więziach między mamami i córkami. Każde spotkanie rozpoczniemy od obejrzenia dzieła, które stanie się inspiracją do wykonania wspólnych prac plastyczno-rzemieślniczych. Warsztatom towarzyszyć będzie zapach specjalnie skomponowanej mieszanki olejów do aromaterapii budującej kojącą, otwierającą na nowe umiejętności atmosferę.

 

Termin: sobota, godz. 14.30

Czas trwania: ok. 80 minut

Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW – Hol Główny

Dla kogo: matki z córkami (w wieku 7–13 lat)

Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie

 

HARMONOGRAM

 

28 września / Nokturn i magiczna moc łapaczy snów
Nokturn to pojęcie odnoszące się do muzyki i malarstwa. Dzięki obrazom, które ukazują łuny księżyca, widok rozgwieżdżonego nieba, oświetlone miejskie pejzaże, można przenieść się w tajemnicze i nastrojowe miejsca. Podczas pierwszej części zajęć poszukamy obrazów, które wywołują w nas „nokturnowe” emocje, a następnie wykonamy „sieć snów”.
bilety dostępne od 24 września

 

16 listopada / Kobierce, kilimy, arrasy
Kobierce, kilimy, arrasy to tkaniny dekoracyjne, które kiedyś były tkane ręcznie, a z czasem na maszynach tkackich. Ozdabiały ściany chat, dworków, pałaców i zamków. Pełniły głównie rolę dekoracyjną, ale nie było to ich jedyne zadanie. Podczas spotkania dowiemy się, czym jest krosno, co to jest wątek, osnowa i igła tkacka. W pierwszej części zajęć poszukamy dekoracyjnych tkanin, a następnie przejdziemy do sali edukacyjnej, by wykonać krosno i samodzielne utkać zakładkę do książki.
bilety dostępne od 12 listopada

 

7 grudnia / Tajniki mody. Warsztat ozdób do włosów
Historia fryzjerstwa zaczyna się już w starożytności. Jakie fryzury były modne w starożytnym Egipcie, Grecji, Rzymie? W jakiś sposób pielęgnowano i stylizowano włosy, czy te fryzury nadal są modne? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w Galerii Sztuki Starożytnej. Następie w Galerii Sztuki Dawnej porozmawiamy o misternie tworzonych perukach dla pań i panów. Czy były wygodne? Ile czasu poświęcano stylizacji włosów w XVII i XVIII wieku? W drugiej części zajęć wykonamy ozdobę do włosów. 
bilety dostępne od 3 grudnia

 

 

Prowadząca: Karolina Kierzkowska

Koordynacja: / Dział Edukacji