Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Sztuka w akcji. Warsztaty malarsko – rysunkowe

7-13 lat

Zapraszamy na inspirujące spotkania ze sztuką! W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać różnorodne techniki artystyczne i stworzyć własne prace inspirowane dziełami z Muzeum. Czeka na Was kreatywna przygoda pełna kolorów, wyobraźni i dobrej zabawy. To wyjątkowa okazja, aby odkryć magiczny świat sztuki, pobudzić wyobraźnię i rozwijać talenty artystyczne.

 

Termin: czwartek / 16.30
Czas trwania: ok. 120 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW - Hol Główny
Dla kogo: dzieci w wieku 8–13 lat, bez rodziców
Zasady udziału: bilet wstępu dla dziecka 20 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych / pętla indukcyjna w sali edukacyjnej


Szczegółowe informacje o dostępności Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się w zakładce Muzeum dostępne.

 

 

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:

 

3 października / Linoryt – ex libris
Podczas zajęć dowiemy się, czym jest ex libris, przyjrzymy się muzealnym zbiorom grafiki oraz  spróbujemy swoich sił w technice linorytu – za pomocą różnych rodzajów dłut stworzymy własną matrycę do odbijania grafik.
bilety dostępne od 1 października

 

17 października / Akryle – pejzaż
Naszą inspiracją do poznania różnorodnych technik malarskich staną się pejzaże znajdujące się w zbiorach MNW. Przyglądając się im uważnie, zastanowimy się, dlaczego współcześnie do malowania wybieramy często farby akrylowe. W części warsztatowej, malując na płótnie, sami zamienimy się w pejzażystów i pejzażystki. 
bilety dostępne od 15 października

 

31 października / Tusz – fantastyczne stworzenia
Tusz jest jedną z najstarszych technik stosowanych do rysunku, grafiki oraz kaligrafii. Podczas warsztatów zastanowimy się, jak możemy wykorzystać go do namalowania fantastycznych stworzeń żyjących na muzealnych obrazach i w rzeźbach.
bilety dostępne od 29 października

 

7 listopada / Akwarela – zielnik
Na zajęciach poznamy nowe techniki malowania akwarelami oraz sprawdzimy, które z nich najbardziej sprawdzą się podczas tworzenia własnej karty z zielnika. Inspiracją staną się dla nas m.in. roślinne prace Stanisława Wyspiańskiego.
bilety dostępne od 5 listopada


21 listopada / Sucha pastela – autoportrety
Nakładanie, rozcieranie, utrwalanie – to czynności przydatne przy malowaniu suchymi pastelami. Poznając tę ciekawą technikę, przyjrzymy się autoportretom znanych artystów, takich jak Stanisław Wyspiański czy Stanisław Witkiewicz. Spróbujemy odgadnąć, co próbowali nam o sobie opowiedzieć, a następnie wykonamy własne autoportrety, używając suchej pasteli.
bilety dostępne od 19 listopada
      
5 grudnia / Pastele olejne – martwa natura
Czemu artyści tak często malowali nieożywione przedmioty? Jak przez wieki zmieniała się  jej sposób przedstawiania?  Na zajęciach poznamy różne sposoby przedstawiania martwej natury na obrazach, które zainspirują nas do stworzenia własnych kompozycji za pomocą pasteli olejnych.
bilety dostępne od 3 grudnia
            
12 grudnia / Technika mieszana – abstrakcja
Czym jest abstrakcja? Czy łatwo jest stworzyć dzieło abstrakcyjne? Jakimi technikami można je wykonać? Na zajęciach przyjrzymy się pracom polskich artystów współczesnych i zrobimy własne kompozycje inspirowane Henrykiem Stażewskim czy Marią Jaremą.
bilety dostępne od 10 grudnia

 


Prowadząca: Julia Ruszkowska
Koordynacja: / Dział Edukacji