Hop, hop tu sztuka!
Program rodzinny karnetowy 2024–2025
Odkryj Muzeum, poznaj świat artystów! W muzealnych salach jest wiele obrazów, rzeźb, mebli, a nawet strojów. Jesteście ciekawi, jak powstały, ile mają lat, jakie opowiadają historie? A może chcecie wiedzieć, czym zajmuje się historyk sztuki lub archeolog? Wspólnie poszukajmy odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz wykonajmy własne prace plastyczne!
Termin: niedziela, godz. 11.00, 8 spotkań od października 2024 do maja 2025 / dwie grupy równolegle
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce: Gmach Główny MNW: sala kinowa (poziom -1), galerie stałe
Dla kogo: dzieci w wieku 5–6 lat z opiekunami
Zasady udziału: wykup karnetu na cały cykl zajęć
SPRZEDAŻ KARNETÓW ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA
WARUNKI UDZIAŁU
• Wykupienie karnetu ONLINE na STRONIE MNW. Karnety będą dostępne od 19 września 2024, od godz. 10.00 do wyczerpania wolnych miejsc.
• Liczba miejsc w grupie jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność wykupienia karnetu.
• Uczestnicy zakwalifikowani do programu „Hop, Hop! Tu sztuka!” otrzymają przed 20 października powitalny e-mail ze szczegółowymi informacjami o terminach spotkań.
• Opłata za karnet to 350 złotych dla jednego opiekuna i jednego dziecka oraz 75 złotych za każde następne dziecko. Karnety należy okazać przed spotkaniem.
• Karnety nie podlegają zwrotowi ani wymianie.
• Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
• Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z regulaminem .
TERMINY SPOTKAŃ
grupa 1 ZIELONA / grupa 2 NIEBIESKA
20 października, 24 listopada, 15 grudnia 2024; 19 stycznia, 23 lutego, 16 marca, 13 kwietnia, 25 maja 2025
TEMATY
Październik / W muzeum, czyli gdzie?
Muzeum to niezwykłe miejsce wypełnione dziełami sztuki. Wspólnie przekonamy się, jakie kryje tajemnice.
Listopad / Obraz – co to takiego?
Kto maluje obrazy? Oczywiście: malarz! Ale czy wiecie, jakich używa do tego narzędzi? Czy wystarczą pędzle i paleta? Dowiemy się, w jaki sposób pracują twórcy obrazów i co mogą namalować.
Grudzień / O! Rzeźba!
Rzeźbę można wykonać z niemal każdego tworzywa: drewna, metalu, kamienia, gliny. Dowiemy się, co przedstawiają najciekawsze rzeźby z muzealnej kolekcji. Zastanowimy się, czego potrzeba, żeby stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki.
Luty / Modne panie, modni panowie
Jakie suknie nosiły dawniej modne panie? Jakie fraki zakładali eleganccy panowie? Co z fryzurami, klejnotami, wachlarzami? Podczas spotkania przyjrzymy się ubiorom prezentowanym w muzealnych galeriach.
Luty / Usiądźmy wygodnie
Krzesła, fotele i stoliki – to przedmioty, które dobrze znamy. Odwiedzimy Galerię Wzornictwa Polskiego, żeby zobaczyć, jakie elementy wyposażenia domu można znaleźć w MNW.
Marzec / Skarby pustyni
Wyruszymy do odległej krainy w poszukiwaniu skarbów ukrytych w pustynnym piasku. Dowiemy się, czym się różni fresk od obrazu oraz na czym polega praca archeologów.
Kwiecień / Sekrety porcelany
Porcelana, nazywana białym złotem, jest cenna i delikatna. Podczas zajęć zastanowimy się, w czym tkwi sekret jej wyjątkowego piękna.
Maj / Zabawy w Muzeum
Czy w Muzeum można się bawić? Czy w dawnych epokach poświęcano dużo czasu na gry i zabawy towarzyskie? Sprawdźmy to wspólnie.
Prowadzące: Lena Lewandowska, Julia Ruszkowska
Koordynacja: / Dział Edukacji