Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Zasady udziału: 250 zł oraz bilety dla uczniów (1 zł /osoba, również na wystawę czasową). We wtorki bilety na wystawy stałe są bezpłatne więc obowiązuje tylko kwota za zajęcia.


Rezerwacja: rezerwacji zajęć można dokonywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30–16.00 pod nr tel. 22 621 10 31 wew. 246 i 227, lub pod adresem email: [email protected].


Oprócz wymienionych tematów, przez całe lato dostępna jest także nasza stała oferta lekcji muzealnych, której szczegóły dostępne są TUTAJ

 

Oferta dla przedszkoli i klasy 1–3 szkoły podstawowe:


Co to jest surrealizm?
Morskie potwory, fantastyczne zwierzęta, kosmiczne pojazdy i krajobrazy – wyobraźnia surrealistycznych artystów nie miała granic. Inspiracji szukali w krainie snów i przypadkowych zdarzeniach. Podczas zajęć podążymy tropem dziwacznych i niezwykłych światów obecnych w surrealistycznych dziełach polskich artystów.


Oferta dla klas 4–8 szkoły podstawowej:


Surrealistyczne rewolucje
A gdyby tak przedmiotom codziennego użytku nadać zupełnie nowe znacznie? Sprawić, żeby stały się dziwne i obce? Pozwolić, by o powstaniu dzieła sztuki decydował przypadek? Brzmi intrygująco? Zapraszamy na zajęcia, w czasie których odkryjemy twórcze techniki surrealistyczne, takie jak: kolaż, asamblaż czy frotaż oraz zagramy w „wybornego trupa”.


Muzealne przeboje
Ile eksponatów znajduje się w Muzeum? Jakie klejnoty zdobią koronę Augusta III? Skąd Jan Matejko znał przebieg bitwy pod Grunwaldem, która miała miejsce ponad 400 lat przed jego narodzinami? Zapraszamy na spotkanie z najciekawszymi zabytkami Muzeum, podczas którego znajdziemy odpowiedzi na te (i nie tylko) pytania. Podczas wizyty odwiedzimy wszystkie galerie MNW, a w każdej z nich poznamy niezwykłe obiekty oraz związane z nimi opowieści.


Oferta dla szkół podstawowych (wszystkie poziomy):


Artystyczna podróż
Zapraszamy na niezwykłą wyprawę! Oglądając dzieła artystów z różnych zakątków Europy, odkryjemy wspaniałe miasta, zapierające dech w piersiach widoki i tajemnicze miejsca, dostępne tylko uważnym podróżnikom i podróżniczkom.


Tropiciele historii
Zapraszamy na pasjonującą wyprawę w przeszłość. Spojrzymy na dzieła sztuki jak na źródła historyczne. Obejrzymy historię świętego Stanisława na średniowiecznym tryptyku i polowanie Augusta III na porcelanowych wazonach z Miśni. Odwiedzimy dom polskiego szlachcica i poznamy jego tryb życia. Dowiemy się, jak pozował do portretu ostatni król Polski oraz jakie meble zamawiano po odzyskaniu niepodległości.


Przygoda w Parku Rzeźby w Królikarni / UWAGA! Zajęcia odbywają się w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, ul. Puławska 113a.
Czy odwiedzając park w Królikarni, mamy jeszcze szansę, niczym Alicja w Krainie Czarów, spotkać królika? A może zobaczymy inne zwierzęta? Zapraszamy na wyprawę po parku, podczas której poszukamy stojących w nim rzeźb. Zastanowimy się, jak zostały wykonane i co przedstawiają. Spróbujemy też odpowiedzieć na pytanie, skąd wzięła się dziwna nazwa tego miejsca – Królikarnia.
W przypadku deszczowej pogody nie będziemy się nudzić, a zajęcia odbędą się w Pałacu w Królikarni. Stworzymy mapę naszej przygody, a także zastanowimy się, co odróżniało podróże dawne od dzisiejszych.