Muzeum pod lupą
czyli wakacyjni odkrywcy sztuki i przyrody
Zapraszamy najmłodsze dzieci w wieku od 1 do 4 lat wraz z opiekunami na zajęcia przyrodniczo-artystyczne. Cykl jest wakacyjną odsłoną programu „Pierwsze kroki w Muzeum”. Motywem przewodnim zajęć będzie natura i zjawiska przyrodnicze. Podczas pięciu spotkań zobaczymy, w jaki artyści przedstawiają wiatr, chmury, słońce, wodę i ziemię. Nie zabraknie ćwiczeń sensoryczno-ruchowych, a także aktywności plastycznych i eksperymentów fizycznych.
Termin: 12 lipca, 2,9,23 i 30 sierpnia / wtorek/ 10.30
Czas trwania: ok. 75 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW: Hol Główny
Dla kogo: dla dzieci 1–4 lata wraz z opiekunami
Zasady udziału: bilet dla dziecka 15 zł, bilet dla opiekuna 15 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wydarzenie
Dodatkowe informacje:
- przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem i zasadami sanitarnymi. W razie zmiany sytuacji sanitarnej, w związku z pandemią, zajęcia mogą zostać odwołane;
- bilety dostępne są na naszej stronie internetowej oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego wydarzenie;
- warsztaty odbywają się w galeriach stałych, na wystawach czasowych oraz w sali edukacyjnej;
- obecność opiekuna obowiązkowa;
- liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o zapoznanie się z treścią regulaminu. Udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
Harmonogram:
12 lipca
Powietrze / Karolina Goska
Wieje, cichnie, znów się zrywa… Bohaterem spotkania będzie wiatr. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy rzeźbę Sławomira Celińskiego Świst i poświst, która stanie się inspiracją do zabaw ruchowych, oddechowych i słuchowych. Zastanowimy się też, skąd bierze się wiatr, czemu tak szumi i czy jest pożyteczny. W drugiej części zajęć wykonany zabawkę, którą będzie można pobawić się z wiatrem...
bilety w sprzedaży od 5 lipca
2 sierpnia
Chmury / Karolina Goska
Płyną po niebie małe i duże.... Bohaterem spotkania będą chmury. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz Ferdynanda Ruszczyca Ziemia, który stanie się inspiracją do zabaw relaksacyjnych, muzyczno-ruchowych i zręcznościowych, ćwiczących małą motorykę. Zastanowimy się też, czy łatwo namalować chmury? I czy z każdej chmury pada deszcz? W drugiej części zajęć wykonamy eksperyment i dowiemy się, czy deszcz pada w słoiku.
bilety w sprzedaży od 26 lipca
9 sierpnia
Słońce / Karolina Goska
O zachodzie chowa się za horyzontem, by wstać się o świcie... Bohaterem spotkania będzie słońce. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz Józefa Mehoffera Słońce majowe, który stanie się inspiracją do zabaw ćwiczących małą motorykę. Zastanowimy się, czy malarze lubili słoneczne dni, jakie kolory kojarzą się ze słońcem i upałem. W drugiej części zajęć zajmiemy się kolorem żółtym i wykorzystamy jego niezwykłe moce.
bilety w sprzedaży od 2 sierpnia
23 sierpnia
Woda / Karolina Goska
Jest niezbędna do życia nam wszystkim… Bohaterem spotkania będzie woda. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz J. C. Verneta Widok portu o rannym brzasku, który stanie się inspiracją do zabaw słuchowych, dotykowych i oddechowych. Przyjrzymy się obrazowi i zobaczymy, co dzieje się na wodzie. W drugiej części zbudujemy żaglówki, wypłyniemy na szerokie wody, a także namalujemy „morskie obrazki”.
bilety w sprzedaży od 16 sierpnia
30 sierpnia
Ziemia / Karolina Goska
Tematem ostatniego wakacyjnego spotkania będzie ziemia. W Galerii Sztuki XIX Wieku odszukamy obraz Alberta Edelfelta Dzieci w lesie brzozowym nad fiordem Haiko, który stanie się inspiracją do rozmowy i zabawy w odkrywców – zastanowimy się, co może kryć się pod ziemią, a co żyje na ziemi. W drugiej części zajęć stworzymy wyjątkowy las w słoiku, który podczas jesiennych i zimowych miesięcy będzie nam przypominał o lecie i wakacjach.
bilety w sprzedaży od 23 sierpnia
Koordynacja: Basia Kaliciuk / Dział Edukacji