ŚWIĘTO SKARPY / Muzeum: powiększenie / animacje plastyczne dla dzieci
godz. 12.00–16.00
Otwarcie Muzeum Narodowego w siedzibie w Alejach Jerozolimskich nastąpiło w czerwcu 1938 roku. Po dramatycznym okresie wojny systematyczne odtwarzanie i wzbogacanie zbiorów spowodowało, że szybko pojawiła się potrzeba powiększenia przestrzeni Muzeum, a z nią pomysły na rozbudowę instytucji. Władysław Frycz, jeden z uczestników projektu Trasa M-Z z 1971 roku, zaproponował rozbudowę MNW w stronę Wisły. Artysta zaprojektował pawilony „sprawiające wrażenie domów przewracających się do tyłu”, chcąc w ten sposób zapewnić maksymalnie dobre oświetlenie wnętrz i eksponatów. To tylko jedna z odważnych koncepcji przedstawionych przez artystów i architektów. Zapraszamy na animacje, podczas których można będzie zaproponować własną wizję powiększonego Muzeum.
zbiórka przy stanowisku MNW w alei Stanisława Lorentza (namioty w Parku na Książęcem – na tyłach Muzeum) / udział bezpłatny
Pełen program „Święta Skarpy Warszawskiej” w MNW
W „Święcie Skarpy Warszawskiej”, organizowanym przez Koalicję Warszawskiej Drogi Kultury Na Skarpie, weźmie udział ponad 30 instytucji kultury i nauki; zaoferują one odwiedzającym przygotowane specjalnie na tę okazję atrakcje. W programie obchodów „Święta” przewidziane są wydarzenia kulturalne, rekreacyjne, edukacyjne – pikniki, wystawy, warsztaty, kiermasze, spacery.
Organizator Święta Skarpy Warszawskiej: Koalicja Warszawskiej Drogi Kultury Na Skarpie
Koordynator: Fundacja Culture Shock