LATO W MNW / MUZEUM POD LUPĄ / Chmury
godz. 10.30
Muzeum pod lupą, czyli wakacyjni odkrywcy sztuki i przyrody
Bohaterem spotkania będą chmury. W Galerii Sztuki XIX wieku odszukamy obraz Ferdynanda Ruszczyca, który stanie się inspiracją do zabaw relaksacyjnych, muzyczno-ruchowych i zręcznościowych ćwiczących małą motorykę. Zastanowimy się też, czy łatwo jest namalować chmury? I czy z każdej chmury pada deszcz? W drugiej części zajęć wykonamy eksperyment: deszcz w słoiku.
bilety w sprzedaży on-line i w kasie MNW od 30 czerwca
Termin: wtorek, 14 lipca 2026, godz. 10.30
Czas trwania: ok. 60 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, Hol Główny
Dla kogo: dla dzieci 1-4 lata wraz z opiekunami
Zasady udziału: bilet dla dziecka 25 zł, bilet dla opiekuna 25 zł; bilety dostępne w kasie i on-line od godz. 10.00 we wtorek dwa tygodnie poprzedzający wydarzenie

Muzeum pod lupą, czyli wakacyjni odkrywcy sztuki i przyrody
Zapraszamy dzieci w wieku od 1 do 4 lat wraz z opiekunami na zajęcia przyrodniczo-artystyczne. Cykl jest wakacyjną odsłoną programu „Pierwsze kroki w Muzeum”. Motywem przewodnim zajęć jest natura. Podczas spotkań zobaczymy, jak poprzez sztukę artyści przedstawiają m.in. wiatr, chmury, słońce, wodę, ziemię czy zwierzęta. Podczas zajęć nie zabraknie ćwiczeń sensoryczno-ruchowych, a także aktywności plastycznych i eksperymentów fizycznych.
LATO w MNW 2026
___
Ilustracja: Ferdynand Ruszczyc, Ziemia, 1898. Zobacz obiekt w Cyfrowym MNW