ArchiJEROZOLIMSKIE. SPACERY ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNE / Pomiędzy jutro a wczoraj. O dzisiejszym krajobrazie centrum
godz. 18.00
spacer miejski z Ritą Twardziak dla młodzieży i dorosłych
Spójrzmy na okolice Muzeum Narodowego okiem dzisiejszego przechodnia: jak zmienił się okoliczny krajobraz w ostatnich latach? Na spotkaniu poszukamy miejsc, w których historia spotyka się ze współczesnością i porozmawiamy o podejściu dzisiejszych architektów do zabytkowych budynków – w jaki sposób wznosić nowe gmachy, nie naruszając dziedzictwa minionych dziesięcioleci.
120 minut / udział bezpłatny / zbiórka na Dziedzińcu Lorentza w MNW*, Aleje Jerozolimskie 3
* rozpoczynamy półgodzinnym wykładem, następnie spacer po okolicy
ArchiJEROZOLIMSKIE / SPACERY ARCHITEKTONICZNO-URBANISTYCZNE
Zapraszamy do wspólnego odkrywania architektonicznego sąsiedztwa Muzeum Narodowego w Warszawie. Przyjrzymy się, jak zmieniał się krajobraz urbanistyczny tej części miasta: od pozostałości XVIII-wiecznego parku księcia Kazimierza Poniatowskiego, przez monumentalne, modernistyczne gmachy Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Domu Partii, po ostatnie charakterystyczne punkty – Centrum Giełdowe i palmę Joanny Rajkowskiej.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi propozycjami spacerów miejskich wokół Muzeum
-----
Fot. Czesław Olszewski, Warszawa. Aleje Jerozolimskie nocą, 1938, fotografia z natury, papier fotograficzny, odbitka z negatywu szklanego żelatynowego.