SZTUKA I RUCH / Szorstkość wonnej kory
godz. 11.00
interdyscyplinarne warsztaty dla seniorów
Prowadzenie: Marzena Maya Rostkowska
Czy znasz frotaż? Jest to technika wymyślona latach 20. XX wieku przez artystę Maxa Ernsta. Serdecznie zapraszamy na zajęcia, podczas których seniorzy nauczą się używać tradycyjnych materiałów, takich jak węgiel, sepia oraz sangwina i pastele, poznają struktury i faktury muzealnych dzieł, a przy tym opanują umiejętność rysowania.
bilet wstępu w cenie 10 zł dostępne on-line i w kasie od 13 grudnia
Termin: czwartek, 15 grudnia, godz. 11.00 / Sprawdź terminy kolejnych zajęć
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, Hol Główny
Dla kogo: seniorzy
Zasady udziału: bilety wstępu w cenie 10 zł dostępne w kasie i on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie od godziny 10.00
Marzena Maya Rostkowska – z wykształcenia pedagog, magister sztuki, scenograf, ilustrator, grafik. Pisząca podróżniczka, a z zamiłowania do ruchu instruktorka taiji i qigongu w Fundacji Dantian. Sztuka i ruch to jej pasja, której daje uwagę i czas, którą zamienia na obrazy, książki, zajęcia ruchowe i filmy.
SZTUKA I RUCH
Podczas warsztatów z cyklu „Sztuka i ruch” odkryjemy fascynujące detale dzieł sztuki europejskiej i azjatyckiej, które nawiązują do żywiołów: ognia, powietrza, ziemi i wody. Aby dobrze poznać i zrozumieć dzieła sztuki zaangażujemy różne zmysły. Ćwicząc multisensoryczność przeniesiemy ją na umiejętność pracy z własnym ciałem oraz na działania artystyczne. Będziemy malować, rzeźbić, rysować. Odbędziemy podróż w głąb samego siebie. Zapraszamy seniorów na aktywne i twórcze spotkania ze sztuką.
Dodatkowe informacje:
• zalecany jest luźny i wygodny strój, odpowiedni do ćwiczeń; uwaga: podczas pracy twórczej (m.in. z farbami i tuszem) ubranie może się zabrudzić
• bilety dostępne on-line oraz w kasie MNW od wtorku poprzedzającego zajęcia
• warsztaty odbywają się w sali edukacyjnej
• liczba miejsc ograniczona
Koordynacja: Barbara Tichy / Dział Edukacji
-----
Ilustracja: Iwan Szyszkin, Ścięty dąb, lata dziewięćdziesiąte XIX w. (?) Zobacz obraz w Cyfrowym MNW.