SPOTKANIA TEMATYCZNE NA WYSTAWIE / Nigdy nie zapomniana. Symbolika Jerozolimy w kulturze żydowskiej
godz. 11.00
spotkanie na wystawie Drogi do Jerozolimy
prowadzenie: Tamara Sztyma
Wydarzenie organizowane w ramach programu towarzyszącego wystawie Drogi do Jerozolimy
Jerozolima to miasto, które od trzech tysiącleci pozostaje duchowym symbolem Żydów, od wieków spaja rozrzucone po świecie żydowskie społeczności. Symbol ten ma wymiar religijny i duchowy, a zarazem etniczny i narodowy. Podczas spotkania przyjrzymy się, w jaki sposób funkcjonował on w religijnym rytuale, a także w dziełach sztuki i artefaktach związanych z innymi sferami żydowskiego życia.
dr Tamara Sztyma – kuratorka wystaw w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, wcześniej pracowała w zespole tworzącym wystawę stałą tego muzeum jako współkuratorka galerii międzywojennej. Z wykształcenia jest historyczką sztuki. Autorka artykułów dotyczących twórczości artystów żydowskich. Prowadzi wykłady na temat sztuki żydowskiej i muzealnictwa na Wydziale Historii UW.
bilety 35 i 25 zł dostępne w kasie i on-line od 20 maja
Termin: sobota, 24 maja, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, Hol Główny
Dla kogo: dla dorosłych
Zasady udziału: bilety dostępne w kasie i on-line od wtorku poprzedzającego spotkanie / liczba miejsc ograniczona / przed oprowadzaniem prosimy o pobranie zestawów słuchawkowych w Informacji
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych / pętla indukcyjna, naszyjna pętla indukcyjna (poinformuj przewodnika o potrzebie skorzystania z pętli)