WARSZTATY KOMIKSOWE / Surrealistyczne światy
godz. 15.00
warsztaty towarzyszące wystawie „Surrealizm. Inne mity”
Zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty komiksowe wokół wystawy „Surrealizm. Inne mity”. Podczas spotkania będziemy wspólnie tworzyć autorskie krótkie formy komiksowe, korzystając zarówno z podstawowych technik rysunkowych (cienkopis, ołówek), jak i tych bardziej eksperymentalnych (tusz, akwarela, kolaż). Zanurzymy się w świat surrealistycznych artystów, takich jak Erna Rosenstein, Teofil Ociepka, Zdzisław Beksiński czy Wilfredo Lam. Ich prace posłużą nam za punkt wyjścia do eksploracji naszej własnej wyobraźni. Po intensywnej pracy twórczej, podsumowaniem warsztatu będzie wspólne oglądanie powstałych prac, dzielenie się interpretacjami i refleksjami.
bilety dostępne on-line i w kasie od 11 czerwca
Termin: sobota, 15 czerwca, godz. 15.00
Czas trwania: ok. 120 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, zbiórka w Holu Głównym
Dla kogo: dzieci w wieku 8–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilety dla dziecka 20 zł, bilety dla opiekuna 20 zł dostępne w kasach i online od wtorku poprzedzającego wydarzenie
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
Dodatkowe informacje
• Udział w zajęciach jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z nim przed zakupem biletów.
• Obecność opiekuna jest obowiązkowa.
• Warsztaty odbywają się w sali edukacyjnej.
• Brak barier architektonicznych, słuchawki wygłuszające, pętla indukcyjna w sali edukacyjnej.
Edyta Kranc – instruktorka, rysowniczka, twórczyni komiksów, ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Studium Pedagogicznego na tej uczelni. Prowadzi autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – w tym warsztaty komiksowe. Jej komiksy można znaleźć m.in. w antologiach Polski komiks kobiecy, Komiks wierszem po ukraińsku. Najważniejsze dłuższe formy komiksowe to: Na koniec wszystko spłonie (2018), Zebranie obowiązkowe (2019), Julian i Julian (2020) Złe elfy (2021), Konflikt (2021).
WEEKEND SURREALIZMU / 15–16 czerwca
W te dwa dni w Muzeum odbędzie się wiele surrealistycznych spotkań dla małych i dużych! W sobotę i niedzielę zapraszamy na animacje, warsztaty, oprowadzanie, spotkania z artystami. Przekonajcie się z nami, że surrealizm każdego dnia poprawia humor!
___
Teofil Ociepka, Gra morskich fal, 1951. Kolekcja prywatna