KURS HISTORII I ANTROPOLOGII FOTOGRAFII / Fotografia jako narzędzie opowiadania o historii Warszawy
godz. 18.00
Prowadzenie: Igor Piotrowski
Wykład on-line realizowany w ramach kursu z historii sztuki Fotografia i okolice. Kurs historii i antropologii fotografii.
Przez dekady Warszawa była fotografowana przez wielu wybitnych artystów. Chciałbym przyjrzeć się wybranym zdjęciom warszawskim, zarówno tym ikonicznym, jak i rzadziej reprodukowanym, by odpowiedzieć na kilka pytań. Jaka historia wyobrażenia Warszawy wyłania się z tych materiałów i czym się różni od prawdziwej historii Warszawy? Czy istnieje warszawski wariant fotografii porównawczej? W jaki sposób możemy dziś – kiedy każdy robi zdjęcia – ujmować fotohistorię stolicy, czy w ogóle da się to zrobić?
bilety dostępne on-line od wtorku poprzedzającego wykład
Termin: poniedziałek, 24 czerwca, godz. 18.00
Czas trwania: 80 minut (w tym czas na odpowiedzi na wybrane pytania uczestników)
Miejsce: wydarzenie online, platforma ClickMeeting
Zasady udziału: imienny karnet na cały cykl zajęć (120 zł) lub jednorazowe bilety wykładowe (12 zł) dostępne on-line od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający wykład
Igor Piotrowski – zajmuje się przygodami przestrzennymi kultury polskiej, dziejom przemian w wizerunku Warszawy, prowadzi spacery miejskie, pracownik Zakładu Historii Kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW, członek i kierownik Pracowni Studiów Miejskich w IKP UW.
___
Ilustracja: Karol Beyer, Montaż konstrukcji żelaznej przęseł mostu Kierbedzia na Wiśle w Warszawie - widok od Nowego Zjazdu, 5.02.1864. Zobacz obiekt w Cyfrowym MNW.