Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie / Przepis na pomnik
godz. 11.00
Prowadzenie: Rita Twardziak
Co to jest pomnik? Co może przedstawiać? Po co wnoszone są pomniki? Czy budynek może być pomnikiem? Na te i inne pytania odpowiemy, zwiedzając magazyny rzeźby Xawerego Dunikowskiego. Przyjrzymy się modelom pomników wykonanym przez artystę, a podczas warsztatów stworzymy swój własny model pomnika.
Bilety dostępne w kasie MNW i on-line od 26 września
Termin: niedziela, 1 października, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie MNW i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
Rita Twardziak – historyczka sztuki, edukatorka, nauczycielka, popularyzatorka wiedzy o sztuce. Związana z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW. Zajmuje się historią rzeźby i mediów przestrzennych oraz sztuką i architekturą średniowiecza.
RODZINNE WARSZTATY RZEŹBIARSKIE
Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy raz w miesiącu w niedziele o godz. 11.00.
Dodatkowe informacje
- Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
- Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
- Liczba miejsc ograniczona.
___
Ilustracja: Xawery Dunikowski, Warszawa. Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Projekt konkursowy, 1939. Zobacz obiekt w Cyfrowym MNW.