KURS HISTORII SZTUKI / Artystyczna różnorodność. Postimpresjonizm i neoimpresjonizm
godz. 16.00 i 18.00
wykład Haliny Polak w ramach kursu historii sztuki Od piramid do secesji
Artystyczny koniec wieku, wielobarwny „tygiel” w którym wytapia się nowa sztuka. Działalność Seurata, Gauguina, Toulouse-Lautreca, wreszcie van Gogha i Cezanne’a stworzy podstawy, na których wyrośnie twórczość awangardy początku XX wieku.
Kino MUZ / karnet wykładowy lub bilet wykładowy / 75–90 min
Halina Polak – historyk sztuki, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Jest współtwórcą matury i egzaminatorem maturalnym z historii sztuki. Prowadzi zajęcia w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej, wykłada w Akademii Filmu i Telewizji.
Ilustracja: Henri de Toulouse-Lautrec, "Divan Japonais", 1892, zbiory MNW.
KURS HISTORII SZTUKI / Od piramid do secesji w Muzeum Narodowym w Warszawie (2016/2017)
W nowym roku szkolnym zapraszamy do MNW na kolejną edycję kursu historii sztuki. Tym razem obejmie on okres od czasów najdawniejszych do początku XX wieku. Podobnie jak w poprzednich edycjach, do współpracy zaprosiliśmy historyków sztuki i archeologów, zajmujących się upowszechnianiem wiedzy. Są wśród nich wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pracownicy naszego Muzeum oraz egzaminatorzy maturalni. Kurs polecamy tym wszystkim, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z historią sztuki, przygotować się do egzaminów maturalnych lub usystematyzować posiadane wiadomości.
Więcej informacji o warunkach uczestnictwa i programie cyklu.