WYKŁAD. CZAS NA SZTUKĘ! / Made in Zakopane – o centrum artystycznym u podnóża Tatr
godz. 13.00
wykład z cyklu Czas na sztukę!
Prowadząca: Rita Twardziak
Podczas wykładu przyjrzymy się bliżej fenomenowi Zakopanego – niezmiennie przyciągającego artystów. Wśród omawianych postaci nie zabraknie Witkacego, Władysława Hasiora czy Zofii Stryjeńskiej. Postaramy się wspólnie zrozumieć, czym była legendarna „zakopianina”, kiedy zrodził się fenomen kulturowy tego miejsca, co w Tatrach urzekało artystów, jak przetwarzali podhalańskie inspiracje i jak wpływało to na język artystyczny kolejnych pokoleń. Postaramy się także rozbić zakopiańskie mity, utrwalone do dziś w powszechnej świadomości.
wstęp bezpłatny / wejściówki dostępne on-line oraz w kasie w dniu wykładu
Termin: wtorek, 13 maja, wykład godz. 13.00, karta pracy dostępna w punkcie informacji od godz. 12.00 / Sprawdź terminy kolejnych zajęć
Czas trwania: ok. 60 minut
Miejsce: Gmach Główny MNW – Kino MUZ
Dla kogo: seniorzy, dorośli, młodzież
Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne w dniu wykładu od godziny 10.00 on-line i w kasie MNW / ilość miejsc ograniczona
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
Szczegółowe informacje o dostępności Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się w zakładce Muzeum dostępne.
WYKŁADY / CZAS NA SZTUKĘ!
Masz wolny wtorek i ochotę na solidną dawkę wiedzy? Cykl popularyzatorskich wykładów powstał z myślą o seniorach oraz wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. Podczas spotkań przyglądamy się bogatej kolekcji MNW z różnych, często zaskakujących perspektyw. Przy wykładem zachęcamy do skorzystania z kart pracy, będących zaproszeniem do samodzielnej interpretacji dzieł sztuki. Sprawdź pełen program cyklu wykładów CZAS NA SZTUKĘ.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi propozycjami MNW dedykowanymi seniorom.
Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
___
Ilustracja: Jacek Mierzejewski, Ogród w Zakopanem,1915. Zobacz obraz w Cyfrowym MNW.