HOL! - cykl warsztatów z projektantami towarzyszący wystawie Chcemy być nowoczesni
Wydarzenie towarzyszące wystawie Chcemy być nowocześni
3 kwietnia 2011
godz. 12.30
(obowiązuje bilet wstępu na wystawę)
warsztat DESIGN NA OPAK-OWANIA z cyklu „HOL!”
Wspólnie zmierzymy się z zadaniem zapakowania przestrzeni w Muzeum, którą sami określimy. Użyjemy do tego latających balonów i folii. Stworzymy podziały i prawdziwe labirynty opakowaniowe.
Warsztaty przebiegąją w dwóch etapach. W pierwszym etapie – kreatywnym – zajmiemy się projektowaniem i próbami, w drugim – wykonawczym – wykorzystamy te doświadczenia i będziemy działać!
Warsztat poprowadzą:
Tomasz Pydo – absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego ASP w Warszawie. Wyróżniony w konkursach: Art of Packaging 2010 – I nagroda w kategorii opakowanie szklane, Make Me, Nowy Folk Design, I miejsce w Młody Mebel (Vox). Design to dla niego łamanie konwencji i kreowanie czegoś nowego, natomiast centrum projektowania jest człowiek.
Katarzyna Borkowska – kształciła się na Politecnico di Milano, obecnie studiuje na Wydziale Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swoich projektach za cel wyznacza sobie funkcjonalność oraz poszukiwanie nowych form estetycznych, przyjaznych użytkownikowi. Jednym z jej głównych zainteresowań projektowych jest ceramika oraz przedmioty codziennego użytku.
„HOL!” to akcja towarzysząca wystawie przygotowana wspólnie z grupą młodych projektantów. Składają się na nią warsztaty, którym przyświeca idea zapoznania wszystkich ciekawych, bez względu na wiek i wykształcenie, z procesem projektowania. Co miesiąc w holu budowane będą kolejne, autonomiczne elementy struktury, pozostające w relacji z wystawą, przestrzenią muzealną oraz wcześniej powstałymi tworami. Dokumentacja całego cyklu pojawi się w przestrzeni wirtualnej – na Facebooku i na blogu.
UWAGA: warsztat dla dzieci w wieku 10–13 lat wraz z rodzicami oraz młodzieży w wieku licealnym i studenckim, czas trwania: ok. 4–5 godz.
Informacja i zapisy na warsztaty:
Ośrodek Oświatowy MNW
tel. + 48 22 621 10 31 wew. 227
lub + 48 22 629 50 60