WYKŁAD. CZAS NA SZTUKĘ! / Zwyczaje kąpielowe i przepisy kosmetyczne
godz. 13.00
wykład Moniki Miżołębskiej z cyklu Czas na sztukę!
Spotkanie towarzyszące wystawie czasowej Stan Rzeczy
W epoce nowożytnej codzienne kąpiele były dowodem niezwykłej ekstrawagancji, a czystość i elegancja, niestety, nie szły ze sobą w parze. Z czasem zmianie uległ zarówno stosunek ludzi do higieny osobistej, jak i sposoby pielęgnacji ciała, czego dowodem są popularne przepisy i poradniki kosmetyczne.
wstęp bezpłatny / wejściówki dostępne on-line oraz w kasie w dniu wykładu
Termin: wtorek, 14 czerwca 2022, wykład godz. 13.00, karta pracy dostępna w punkcie informacji od godz. 12.00 / Sprawdź terminy kolejnych zajęć
Czas trwania: ok. 75 minut
Miejsce: Gmach Główny MNW, Kino MUZ
Dla kogo: seniorzy
Zasady udziału: wstęp bezpłatny, wejściówki dostępne są on-line i w kasie MNW w dniu wykładu od godziny 11.00
Wcześniejsza rezerwacja: Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciele MNW mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu w ramach puli 1/3 miejsc. Warunkiem jest wcześniejsza rezerwacja. Zapisy rozpoczynają się na tydzień przed uruchomieniem sprzedaży biletów i kończą w niedzielę poprzedzającą jej otwarcie. Miejsca można rezerwować za pośrednictwem Stowarzyszenia Przyjaciele MNW, telefonicznie: pon.–czw. w godz. 10.00–15.00 (+48) 570 105 177 lub mailowo: stowarzyszenie[malpa]przyjacielemnw.pl
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
Szczegółowe informacje o dostępności Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się w zakładce Muzeum dostępne.
WYKŁADY / CZAS NA SZTUKĘ!
Cykl zajęć powstał z myślą o seniorach oraz wszystkich, którzy interesują się malarstwem, rzeźbą, grafiką i architekturą. Zapraszamy na wykłady i zachęcamy do skorzystania z kart pracy, pomocnych w interpretacji dzieł sztuki. Sprawdź pełen program cyklu wykładów CZAS NA SZTUKĘ.
Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi propozycjami MNW dedykowanymi seniorom a także do uczestnictwa w innych wydarzeniach będących częścią programu towarzyszącego wystawie.
Fot. Agnieszka Rayss / Muzeum Narodowe w Warszawie