Rodzinne warsztaty rzeźbiarskie / Drewniane cuda
godz. 11.00
Prowadzenie: Agata Plater- Zyberk
Drewno to jeden najstarszych materiałów rzeźbiarskich. Podczas warsztatów obejrzymy prace wykonane w tym materiale, które powstały w XX wieku. Dowiemy się, czym różni się rzeźbienie w drewnie od rzeźbienia w kamieniu i przekonamy się, czy można stworzyć rzeźbę z drewna bez używania narzędzi. Następnie puścimy wodze wyobraźni i stworzymy własne dzieła.
Bilety dostępne wyłącznie on-line od 7 maja
Termin: niedziela, 12 maja, godz. 11.00
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: bilet wstępu dla jednego dziecka 20 zł, bilet dla kolejnego dziecka 5 zł, bilet wstępu dla opiekuna 20 zł; bilety dostępne w kasie MNW i online od godz. 10.00 we wtorek poprzedzający warsztaty
Agata Plater-Zyberk - edukatorka, popularyzatorka wiedzy o sztuce, absolwentka Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (obecnie Wydział Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich). Zajmuje się projektami i badaniami z zakresu historii sztuki, sztuki współczesnej, rynku sztuki i kultury wizualnej. Związana z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW.
RODZINNE WARSZTATY RZEŹBIARSKIE
Zapraszamy na nowy cykl rodzinnych warsztatów rzeźbiarskich w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni. Podczas warsztatów będziemy odkrywać i poznawać dzieła sztuki przechowywane na co dzień w Magazynach Studyjnych, dowiemy się z jakich materiałów można wykonać rzeźby, co inspiruje rzeźbiarzy, a także będziemy tworzyć własne przestrzenne dzieła sztuki. Wszystkich miłośników rzeźby zapraszamy raz w miesiącu w niedziele o godz. 11.00.
Dodatkowe informacje
- Przed podjęciem decyzji o udziale w zajęciach edukacyjnych bardzo prosimy o zapoznanie się z ich regulaminem. Informujemy, że udział w zajęciach jest równoznaczny z jego akceptacją.
- Warsztaty odbywają się w Magazynach Studyjnych Rzeźby oraz w sali edukacyjnej. Obecność opiekuna obowiązkowa.
- Liczba miejsc ograniczona.
___
Ilustracja: Jerzy Bereś, Zwid piękny, 1963. Zobacz obiekt w Cyfrowym MNW.