OPROWADZANIA CHOREOGRAFICZNE / Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku
godz. 18.15
wydarzenie towarzyszące wystawie „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku”.
Prowadzenie: Weronika Pelczyńska i Magda Fejdasz
Bohaterki wystawy „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku” charakteryzowała imponująca wytrzymałość fizyczna, która pozwalała im rzeźbić. Już samo ich wkroczenie w dziedzinę, do której dostępu im odmawiano podważało obowiązujące normy. Ich warsztat świadczy o ich sile i determinacji w dążeniu do celu, jakim było zostanie zawodowymi rzeźbiarkami.
Jaki wpływ na dzieło sztuki mają warunki, w jakich powstaje? W jaki sposób sztuka, która jest wynikiem pracy fizycznej może być odbierana przez ciało patrzącego? Czy przyglądanie się rzeźbie przez soczewkę działania cielesnego może mieć wpływ na zmianę postrzegania oglądanego obiektu?
Zapraszamy publiczność MNW do wzięcia udziału w oprowadzaniach choreograficznych w formie warsztatów. Prowadzące zachęcą uczestników do reorganizacji swojej uwagi w miejscu wystawy – przestrzeni, która na co dzień podlega konkretnym normom. Za sprawą ćwiczeń z dziedziny choreografii i kompozycji, przez pryzmat ciała będzie można odnaleźć nowe ścieżki interpretacji twórczości XIX-wiecznych ‘rzeźbiar’.
Prosimy o zabranie ze sobą wygodnej odzieży i czegoś do picia.
bilety dostępne on-line i w kasie od 30 maja
Termin: środa, 7 czerwca, godz. 18.15
Czas trwania: ok. 90 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, przestrzeń wystawy „Bez gorsetu. Camille Claudel i polskie rzeźbiarki XIX wieku”
Dla kogo: dorośli i młodzież
Zasady udziału: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych