WIECZÓR W MUZEUM / Queerowe arkadie: historia, mit, fantazmat
godz. 18.30
Spotkanie na wystawie „Arkadia”.
Queerowe arkadie to z założenia miejsca, w których każda nienormatywna osoba może być sobą w otwarty i nieskrępowany sposób. Umożliwiają swobodne wyrażanie siebie i samorealizację, pozbawioną poczucia wstydu i strachu, co dla osób wykluczanych społecznie bywa wręcz życiodajne. Chociaż są dobrze osadzone w kulturze zachodniej wywodzącej się z antyku, twórczo przetwarzają pierwotny mit arkadyjski. Na spotkaniu przyjrzymy się queerowym arkadiom jako miejscom kulturotwórczym i zarazem kwestionującym dotychczasowe normy kulturowe.
bilety dostępne on-line i w kasie od 20 lutego
Termin: piątek, 23 lutego, godz. 18.30
Czas trwania: ok. 80 minut
Miejsce zbiórki: zbiórka w Holu Głównym, Gmach Główny MNW
Dla kogo: młodzież i dorośli
Zasady udziału: bilety 40 i 25 zł dostępne on-line i w kasie od wtorku poprzedzającego wydarzenie / liczba miejsc ograniczona
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
Prowadzenie:
dr Wojciech Szymański – krytyk i historyk sztuki. Kurator wystaw poświęconych queerowym historiom: Dziedzictwa w ramach Festiwalu Pomada (z Karolem Radziszewskim i Michałem Grzegorzkiem, 2017) i Ryszard Kisiel. Kruzing w Gdańskiej Galerii Miejskiej (z Karolem Radziszewskim, 2018). Pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego.