Performans z oprowadzaniem na wystawie „Surrealizm. Inne mity ”
godz. 19.00
Alicja Czyczel
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Surrealizm. Inne mity”.
Przestrzeń wystawy na moment stanie się scenografią, umożliwiającą spotkanie i zaskakujące połączenie elementów pochodzących z różnych rzeczywistości – wizualnych i performatywnych. Wszystko za sprawą choreografki Alicji Czyczel, która podzieli się z publicznością własnymi szkicami choreograficznymi, inspirowanymi metodami i technikami prac artystek prezentowanych na wystawie. Podobieństwa formalne będą dla artystki inspiracją do ruchu oraz myślenia o aktualności praktyk surrealistycznych w choreografii i improwizacji.
bilety dostępne on-line i w kasie od 2 lipca
Termin: piątek, 5 lipca, godz. 19.00
Czas trwania: ok. 60 minut
Miejsce zbiórki: Gmach Główny MNW, zbiórka w Holu Głównym
Dla kogo: młodzież, dorośli
Zasady udziału: bilety 40 i 25 zł dostępne on-line i w kasie od wtorku poprzedzającego wydarzenie / liczba miejsc ograniczona
Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
Alicja Czyczel – (ona/jej) choreografka, performerka, edukatorka, działaczka społeczna, facylitatorka. Magistra choreografii w ICI-CCN Montpellier oraz kulturoznawstwa w ramach MISH na UW. Tworzy choreografie sceniczne („Czucie”, „LAGMA”), prowadzi badania artystyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz spacery dźwiękowe. Inicjatorka i współtwórczyni inicjatywy Przestrzeń Wspólna. Członkini kolektywu Queerowa Akademia Ruchu. Od 2018 współpracuje z Działem Edukacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Jej eseistyczne i poetyckie teksty ukazały się w „Dialogu”, „Glissando”, „Playground”. Współpracowała z Anią Nowak, Joanną Piotrowską i Vincentem Dupont, współtworzyła „Trąbkę do słuchania” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej oraz „Antygonę w Molenbeek" w reżyserii Anny Smolar.
___
Goshka Macuga, Madame Blavatsky, 2007. Kolekcja Moniki Schnetkamp