WSPÓLNA PRZESTRZEŃ / Warsztaty plastyczno-ruchowe dla rodzin
godz. 11.00
Prowadzący: Natan Kryszk i Rita Twardziak
„Wspólna przestrzeń” to cykl czterech warsztatów plastyczno-ruchowych dla rodzin, których celem jest ukazanie rzeźby jako medium otwartego na różne interpretacje oraz zachęta do jej twórczego odbioru. Rzeźby Aliny Ślesińskiej są przykładem odwagi w działaniu i nieposkromionej wyobraźni. Łączą lekkość i organiczność, a ich złożona konstrukcja kojarzyć się może z wielowymiarowymi strukturami świata przyrody.
Podczas drugiej odsłony warsztatów duet prowadzących zaprosi uczestników i uczestniczki do interpretowania prac Aliny Ślesińskiej za pomocą dźwięku. Spotkanie obejmie dwie przeplatające się części: oprowadzanie z elementami warsztatu plastycznego oraz elementy muzyczne. Będziemy analizować za pomocą zmysłów obiekty znajdujące na wystawie, a także zastanawiać się, jakie rytmy i treści są komunikowane przez formy przestrzenne. Na koniec stworzymy wspólne dzieło muzyczne. Do warsztatu nie będą potrzebne żadne instrumenty ani umiejętności muzyczne.
bezpłatne wejściówki dostępne wyłącznie on-line od 2 lipca
Termin: sobota 6 lipca, godz. 11.00 / terminy kolejnych warsztatów: 3 sierpnia oraz 7 września
Czas trwania: ok. 90 minut
Miejsce zbiórki: Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a, hol Pałacu
Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat z opiekunami
Zasady udziału: wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do pobrania on-line we wtorek poprzedzający wydarzenie
Natan Kryszk – saksofonista, twórca wizualny. Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych. Współtworzy galerię Pracownię Wschodnią. Współzałożyciel tria Pokusa (Olter/Bryndal/Kryszk). Uczestniczy w tworzeniu warszawskiej sceny improwizowanej, m.in. w Warszawskiej Orkiestrze Improwizowanej Ray’a Dickaty’ego. Jako rzeźbiarz współpracuje z Grupą Nowolipie, Pawłem Althamerem, Józkiem Gałązką i Adą Rączką. Autor muzyki do spektakli teatralnych i tanecznych Weroniki Pelczyńskiej, Patrycji Kowańskiej, Justyny Sobczyk, Teatru 21, Kuby Kowalskiego, Darii Kopiec, Marty Ziółek i wielu innych.
Rita Twardziak – historyczka sztuki, nauczycielka, doktorantka UW, związana od wielu lat jako edukatorka z Muzeum Narodowym w Warszawie. Bada sztukę średniowieczną, fascynuje się sztuką współczesną.
Dodatkowe informacje:
• podczas zajęć prowadzące będą podążać za zainteresowaniem grupy, dostosowując plan działania do odbiorców obecnych podczas warsztatów,
• każdy element zajęć dedykowany jest wszystkim jego odbiorcom, zarówno starszym, jak i młodszym,
• opiekunowie mogą poczuć brak pewności siebie i mieć momenty dyskomfortu. Bądźcie dla siebie wspierający tak samo, jak jesteście dla swojego dziecka.
Co należy zabrać?
• swobodny, niekrępujący ruchu strój (dla siebie i dziecka),
• wygodne obuwie na płaskiej podeszwie,
• wodę do picia,
• przekąski na przed/po zajęciach,
• ewentualnie olejek na komary i meszki.
Czego nie zabierać?
• zabawek dla dzieci, jako że odciągają uwagę grupy.
___
Współpraca: Centrum w Ruchu