MUZEUM W PODRÓŻY / Miksujemy sztukę! Soczyste połączenia na lato
godz. 14.00
warsztaty międzypokoleniowe
Program realizowany we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie
Malczewski z rusałkami i chimerami na ogrodowym przyjęciu? Pegaz ze starożytnej monety i chiński smok jako bohaterowie gry karcianej? Dlaczego nie! Dzisiaj miksujemy sztukę i zestawiamy zupełnie po swojemu. Zainspirowani popularnymi dwudziestowiecznymi technikami artystycznymi zapraszamy do wspólnego tworzenia sitodruków z motywami dzieł sztuki – zagadkowych, absurdalnych, zabawnych, poważnych – takich, jakie wymyślicie sami! Czas uprzyjemni również gra karciana „W poszukiwaniu kwiatu paproci” i możliwość bliższego poznania licznych bohaterów twórczości Jacka Malczewskiego. A na tych, którzy lubią wyzwania, czeka quiz wiedzy o sztuce artysty z nagrodami!
Można przynieść własne T-shirty, torby, fragmenty materiałów do wykonania aplikacji.
Termin: sobota, 9 lipca, godz. 14.00
Miejsce zbiórki: Dziedziniec Lorentza MNW
Dla kogo: warsztaty międzypokoleniowe
Czas trwania: ok. 180 minut
Zasady udziału: wstęp wolny
Prowadzące:
Aleksandra Jaremko – pracuje w Dziale Edukacji MNK, gdzie zajmuje się programem dla szkół, nauczycieli i uczelni oraz działaniami edukacyjnymi towarzyszącymi wystawom czasowym. Interesuje się alternatywnymi sposobami bycia w muzeum, lubi odkrywać ciekawe historie kryjące się za muzealnymi obiektami. Ceni to co ładne, dziwne lub zabawne.
Joanna Zaguła – absolwentka historii sztuki i studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przewodnik miejski po Krakowie, pracownik Działu Edukacji MNK. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach lubi eksperymentować z malarstwem i rysunkiem.
Muzeum w podróży
W czasie wakacji Muzeum wyrusza w podróż! Przyjęliśmy zaproszenie z MNK i pojedziemy do Krakowa z naszą propozycją edukacyjną, a na Dziedzińcu Lorentza pojawią się edukatorki z Muzeum Narodowego w Krakowie, które przeprowadzą dla nas warsztaty międzypokoleniowe.
-----
Ilustracja: Jacek Malczewski, Hamlet polski - Portret Aleksandra Wielopolskiego, 1903. Zobacz obiekt w Cyfrowym MNW.